Mesto

Autor: Marian Letko | 12.12.2011 o 19:30 | Karma článku: 4,95 | Prečítané:  768x

Kráčam upršaným mestom, v ktorom som prežil 30 rokov a ktoré je už 5 rokov len matnou spomienkou. Vždy som si myslel, že je jedným z najkrajších na Slovensku, aj keď vraj že nie. Že je špinavé...

...že je nepokosené, opľuté, olepené žuvačkami. Že je zadlžené a má jednu z najhoršie hodnotených nemocníc. Má novú plaváreň, ale nemá k nej dovedenú vodu, v špičke má upchatý jediný most cez Váh, ale má niekoľko štúdií mosta nového, má zimný štadión a relatívne dobrých hokejistov, ale nie je toho, kto by sa vedel dohodnúť, ako s tým hokejom ďalej....

Kráčam večerným upršaným mestom a vravím si, že to nie je až také hrozné. Idem zo stretnutia s kamarátmi, ktorých som nevidel možno pol roka. Kráčam okolo bytu, v ktorom odpočíva niekto z mojej rodiny a myslím na ďalších najbližších, ktorí bývajú neďaleko mesta. Prechádzam okolo ODA, v ktorom sa na firemnom večierku baví brat a v ktorom za chvíľu začne hrať môj obľúbený Polemic.

A mne je v tom upršanom večernom meste jasné, že ono za to nemôže. Za to, že je špinavé a ovracané. Upchaté a upachtené. Je mi jasné, že všetko je to o nás o ľuďoch. O našich činoch, skutkoch, pocitoch. O tom, ako sa k nemu postavíme. Či ho budeme využívať, zneužívať alebo ho budeme brať ako rovnocenného partnera.

Lebo akurát dnes vidím, že sa to dá, že toto mesto môže byť aj krásne. Lebo idú Vianoce a ono je vyzdobené a rozžiarené stovkami rozsvietených lampičiek. Bolo by fajn, keby také aj zostalo. Bolo by fajn, keby jeho nedostatky neprekrývali tma, dážď a vianočné sviatky.

trencin

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

DOMOV

Lekári neurčujú správne príčinu smrti. Pochybili až v štvrtine

Príčina sa stanovuje na základe obhliadky a dostupných informácií.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?