Fico a "jeho" nebankovky

Autor: Marian Letko | 23.3.2014 o 11:31 | Karma článku: 17,08 | Prečítané:  384x

Včerajšia debata medzi Kiskom a Ficom ma potešila. Všetci tí, ktorí čakali, že Fico roznosí Kisku v zuboch, museli byť sklamaní. Fico bol slabučký ako popradský ovocný čaj a jediné, čo na Kisku vytiahol, boli jeho nebankovky, ktoré vlastne ani nebankovkami neboli. Ten útok v pohode vykryl, pripomenul mu emisnú kauzu a ďalšie jeho zlodejiny. Fico je namočený v takých špinavostiach a klamstách, že čímkoľvek zaútočí, vždy sa to otočí proti nemu. V tejto predvolebnej kampani som ešte nepočul, že by niekto spomenul vzťah Fico – nebankovky. A veruže by sa patrilo. Fico nebakovky totiž zneužil vo svoj prospech...

Nie, samozrejme, Fico nezaložil žiadnu nebankovku ani žiadnu inú spoločnosť, ktorá by zamestnávala ľudí a platila dane, on v podstate nezaložil nič, len sa prisal na štátny cecok a odtiaľ pekne z ústrania neohrozene vybliakuje do sveta svoje pravdy.

On ich ale bez problémov akceptuje, hoci vie, že sú, že ponúkajú rýchle peniaze za obrovské úroky, že likvidujú rodiny a berú ľuďom majetky. A nič s nimi nerobí. Len si tak existuje a tvári sa, že to ide mimo neho.

Pred voľbami však neváhal využiť krach spoločností Horizont a BMG Invest vo svojej predvolebnej kampani. Nasľuboval zúfalým ľuďom, že o svoje peniaze neprídu, že on ich odškodní. Krach týchto spoločností využil vo svoj prospech, ľudia mu uverili a aj na základe ich hlasov sa dostal na premiérsku stoličku. Aj na základe ich hlasov dostáva taký plat, aký dostáva a na ľudí, ktorí mu verili, sa zvysoka vykašľal. Sprosto týchto ľudí oklamal, zneužil a keď videl, že už ich nepotrebuje, odkopol ich ako špinavú handru.

Doktor Fico sa neštíti ničoho, nebankovky v minulosti potreboval na svoje obohatenie sa, teraz sa snaží nimi zaútočiť. To, že si skutočnosť prispôsobuje podľa toho, ako mu to vyhovuje, azda už nikoho neprekvapuje.

Vo včerajšej relácii sa snažil ukázať sa v tom lepšom a pokornom svetle. Snažil sa vysvetliť, čo všetko už spravil pre ľudí na Slovensku a prosil Kisku, aby nezneužíval charitu vo svoj prospech. Zasa to bola len pretvárka. Už nemá o čom, tak sa hrá na chúďatko a zasa zneužíva princíp "ľutuj ma". Kiska jednoducho musí rozprávať o charite, lebo sa jej venoval. A vyčítať mu, že charitu zneužíva vo svoj prospech, je také Ficovské. Všetci si totiž Fica veľmi dobre pamätáme v Modrom z neba. Keď chce niekomu vyčítať zneužívanie charity, mal by začať v prvom rade sám od seba.

Doktor Fico už nemá čo povedať. Je namočený v špine až po uši. Dobre pripravený oponent by mu dokázal bez problémov vzdorovať v akejkoľvek debate. Už narobil toľko svinstiev a toľkokrát oklamal ľudí, že jeho ďalšie slová, ktoré vypúšťa, už nemajú žiadny význam. Sú len obyčajný odporný sliz, ktorý sa mu vracia späť a pomaly, ale isto, ho rozleptáva...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?