Slovensko v plnej kráse

Autor: Marian Letko | 7.1.2011 o 14:22 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  1591x

Na Liptove sa veselo kradnú pneumatiky z áut, alebo aj samotné autá a jediné, čo k tomu dokáže marketingová riaditeľka organizácie Klaster Liptov povedať, je "Je nám ľúto, že snaženie sa mnohých ľudí, pracujúcich v cestovnom ruchu, vie pokaziť pár jednotlivcov, napriek tomu chodí na Liptov množstvo návštevníkov, ktorí sa sem radi vracajú"... a ďalej čo? Nič? Všetko je v najlepšom poriadku?

No mne je hlavne ľúto, že niekto dokáže takúto vetu vysloviť. Tá veta má pre mňa jasný odkaz. Je to síce smutné, že sa to deje, ale nič tragické, pretože sa ľudia tak či tak vracajú. Človek, ktorý je schopný niečo také povedať, si ako keby neuvedomoval, že to tak nemusí byť večne. A smutné je, že ide o človeka, ktorý v cestovnom ruchu pracuje. Služby v cestovnom ruchu a na Slovensku vysokú úroveň rozhodne nemajú a keď sa krádeže áut a ich dielov odbavia jednou vetou, bude to ešte horšie.

Na Liptove je pekne a ľudia by sa rozhodne vracali častejšie, keby sa tam cítili bezpečnejšie. V tej krátkej reportáži odznelo od poškodeného, že jeho kolegovi tiež ukradli všetky kolesá a známemu celé auto, iný pán tvrdil, že takúto suáciu tam zažil už aspoň 10-krát, takže je jasné, že problém má dlhodobejší charakter. Čo napríklad skúsiť  spoluprácu s políciou, dohodnúť pravidelné pochôdzky, posilniť hliadky. V cigánskych osadách už hliadky posilňujú, prečo by sa to nedalo uskutočniť aj v turistických strediskách?

Celá táto zlodejina sa stala na síce platenom, ale napriek tomu nestráženom parkovisku. Nebolo by možno dobré vybudovať parkoviská strážené? Jasné, celá ta sranda by niečo stála alebo by sa museli zaplatiť technológie, alebo ľudia. A to znižuje zisky.

Lenže keď ľudia pochopia, že napriek ich peniazom sú považovaní len za dojné kravy, už sa vracať nebudú. A to zasa bude bedákania o zlej sezóne.

 

link na reportáž:zlodejov lákali české autá

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dobré ráno: Bratislavská škôlka zatajovala rodičom, že má žltačku

Nik nechce rozprávať, nik nikomu nechce nič povedať.

DOMOV

Poórovi a jeho ľuďom sa za posledný rok v trnavskej nemocnici darilo

Firmy s väzbami na trnavského podnikateľa dodávajú nemocnici palivo, servisujú počítače a riadia tendre.

KOMENTÁRE

Fico to zabalil, s horúcou kávou si nebude páliť prsty

Aká neopätovaná je náklonnosť kaviarne k Smeru – tam ju predsa nik nemiluje!


Už ste čítali?