Panna Mária a iní cigánski démoni

Autor: Marian Letko | 21.9.2011 o 20:01 | Karma článku: 10,03 | Prečítané:  3103x

Od mala som vyrastal s tým, že cigáni sú tajomný národ, ktorý sa niekde vynorí a zasa odíde, že majú nadprirodzené schopnosti a že čo cigánka, to veštica. Viem, to tie rozprávky. Napriek tomu, niečo na tom bude, nasvedčujú tomu aj nedávne udalosti.

Panenka Mária Omietková

V baníckej kolónii v Handlovej sa na starom zaflakovanom dome zjavil úkaz, ktorý vzdialene môže pripomínať Pannu Máriu aj so svätožiarou aj s aurou okolo tela. Príslušníkovi národa s menšími duchovnými sklonmi by ten úkaz pripadal ako puklina a náznak toho, že s domom nemusí byť všetko v poriadku. Vzal by náradie, potrebný materiál a snažil by sa puklinu opraviť. Duchovne založený národ tam nazvláka sväté obrázky, kvety a potom sa celý deň modlí. Ale ak im to má pomôcť byť lepším, prečo nie?

Mária v omietke (foto pluska.sk)

omietkova

Panenka Mária Drevová

Tentokrát sa Panna Mária zjavila pod Laščíkom na zrezaných vŕbových klátoch. A hneď aj s Ježiškom. Miestneho Róma to tak vyviedlo z miery, že zostal paralyzovaný a nebol schopný slova. Nálezca ani ďalší Rómovia do kostola nechodia ani neplánujú. Napriek tomu vedia, že je to ona, jej podobizeň poznajú, to záhada nie je. Ale prečo sa zjavila práve takým nepraktizujúcim? A možno je to skutočne ona a prišla, aby ich obrátila k dobru. V každom prípade by bolo treba porozmýšlať, či by sa tento fenomén zjavenia nedal aplikovať na Slovenský raj. Rómovia by potom nechodili kradnúť stromy, ale by sa pri nich modlili a, naopak, nosili by do raja kvetiny a iné obetiny, čím by ho, naopak, skrášľovali.

Mária v dreve (foto stropkovské spektrum)

drevova

Démon Omietkový

"Má špicaté uchá, nos ako má pes a oči ako krava". Vie písať a paradoxne cigánčatá od strachu prestali chodiť do školy namiesto toho, aby sa snažili učiť čítať a démonovi porozumieť. Rómom vo Vyšnej Kamenici naháňa strach. Chcú sa zbaliť a odísť z domu. Má to však jeden háčik. Nemajú kam ísť a žiadajú nový dom a peniaze na začiatok. Zatiaľ sa len ticho modlia a dúfajú, že im démon neublíži a niekto pomôže.

Démon v omietke ( foto udalosti.noviny.sk)

demon

Ako na neprispôsobivých

Zhruba pred tromi rokmi sa aj mne na pozemku objavili démoni. Snažím sa im odolávať, ale nie vždy sa to dá. Je ich veľa a častokrát, keď ich vidím, chce sa mi plakať, až utiecť. Možno keby sa dostatočné množstvo  takýchto démonov objavilo medzi neprispôsobivými, zato však veľmi mysticky založenými občanmi, zutekali by kade ľahšie a ani by nežiadali nové bývanie či peniaze na začiatočný rozbeh.

moji démoni, moje foto

moji

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?