Nezábudka a Sojka

Autor: Marian Letko | 12.3.2012 o 16:53 | Karma článku: 8,73 | Prečítané:  1932x

Nezábudka a Sojka sú dve ubytovacie zariadenia, dva wellness hotely. Svoje služby často ponúkajú na zľavových portáloch a sú aj dosť kupované. Na jedno zariadenie sú na nete v diskusiách väčšinou samé sťažnosti, na druhé samá chvála. Otestovali sme ich v priebehu týždňa obe... Tu by som rád poznamenal, že do toho opapuľovaného zariadenia sme išli preto, lebo referencie sme si prečítali až po zaplatení. A ešte by som rád poznamenal, že meno Nezábudka musel vybrať nejaký úchyl, lebo celý hotel je vyzdobený parohami, lebkami a kožušinami rôznych zastrelených zvierat. Pre ten hotel by sa skôr hodilo meno U šialeného strelca...

Poloha

Nezábudka je hotel situovaný, ako sa na jeho stránke uvádza, v malebnom prostredí Vysokých Tatier. Presnejšie v Tatranskej Štrbe, vzdalený pár minút cesty autom od Štrbského Plesa (pričom môžete použiť aj zubačku), a teda aj od turistických trás a lyžiarskeho strediska a cca 30 minút od Tatranskej Lomnice a tiež ďalších turistických trás a ešte väčšieho lyžiarskeho strediska.

Sojka je vybudovaná na Liptove. Konkrétne v dedine Malatíny, akoby náhodne pohodenej na mapu Slovenska. Priamo v obci okrem Sojky nie je nič. Dá sa tam vraj síce chodiť na huby, ale v marci nerastú ešte ani májovky. Na každý výjazd treba auto, všade je to relatívne ďaleko, avšak približne rovnako. Najbližšie na lyžovačku je do Ružomberku 18 min. autom a ďalších 10 na Malinô Brdo. Do Liptovského Mikuláša je to tiež nejakých 18 min + ďalších 15 min. do lyžiarskeho strediska Jasná. Najkrajšia letná turistika, Prosiecka dolina, je asi 30 minút cesty. Tatralandiu a Bešeňovú nespomínam. Sojka má wellness, ten po lyžovačke bohato stačí.

Ubytovanie

V Nezábudke vládne ľahký chaos. Cez telefón sme mali zarezervovanú izbu 202 s balkónom. Dostali sme 213 (ktorá sa otvárala s kľúčmi označenými ako 214),  čo nám nevadilo, nakoľko nie sme poverčiví. Tá izba však balkón nemala, zato mala vyhliadku na strechu a bočný múr neďalekého hotela. Blondínka na recepcii, ktorá bola buď nepríjemná alebo prudko profesionálna (to som nedokázal rozlúštiť ani pri bližšom skúmaní) nám izbu vymenila za 211. Niektorí podobné šťastie s výmenami nemali vzhľadom na veľa zľavnených poukazov, zato však na málo ubytovacích kapacít  boli ubytovaní v neďalekom hoteli Golem a niektorí sa to dozvedeli až pri ubytovaní.... Z týchto výmen mal najväčšiu radosť masér (ďalej len "Ten, ktorému ľudia neustále odčerpávajú energiu"). Na papieri mal neexistujúcu izbu a ja už som mal kľúč z inej. Raz sa vraj skoro pobil s opitým Čechom, ktorý trval na masáži, hoci mal rašelinové zábaly. Bol tam v správnu hodinu, bohužiaľ, pomýlil si deň a tak "Ten, ktorému ľudia neustále odčerpávajú energiu" bol veľmi opatrný...

Naopak, ubytovanie v Sojke prebehlo úplne bez problémov, dokonca hodinu pred oficiálnym nástupom.

Vybavenie izieb

Nezábudka je predsa len staršia a bolo to na nej aj vidno. Zariadenie bolo už trošku ošumelé, obité. Sem tam sa okolo okien vyskytla plieseň. Bolo tam však všetko čo bolo treba. Bola tam aj TV ale len so 4 programami. Internet bol riešený cez WI-FI. Signál nebol extra kvalitný, ale s tým sme rátali a teda ho ani moc neriešili.

Sojka je pomerne nová a tomu aj zodpovedalo vybavenie. Čo je nové, nemusí byť ale dobré. Posteľ vŕzgala, matrace boli dva a o dosť užšie ako šírka postele. To malo za následok, že sa na tom fakticky nedalo spať, lebo jeden z nás bol neustále strčený v medzimatracovej diere a druhého sťahoval so sebou. Nedoriešený mi pripadal jeden veľký paplón ktorý sme si v noci preťahovali z jednej strany na druhú. Izby boli od seba oddelené tenkými priečkami, takže keď sa niekto sprchoval prípadne vykonával inú telesnú potrebu, akoby sme tam boli s ním. Voda v sprche mala slabý prúd a tým bola fakticky nezmiešateľná. Takže buď som lial na sa studenú alebo horúcu. Možno to brali ako otužovanie...TV bola fajn. Veľa programov. Naopak sklamal internet. Bol riešený káblovo a teda sme čakali kvalitu a rýchlosť. Internet však fungoval len ráno. Okolo 11 hod. padol a nabehol až okolo 21 hod. Medzitým som chodil do reštaurácie kde bolo WI-FI, ktoré ale tiež vypadávalo.

Strava

V Nezábudke to bolo obžerstvo. Ráno i večer švédske stoly. Jedla od výmyslu sveta. Ráno syry, salámy, slanina, vajcia...Chýbali iba nejaké džúsy. Večer 2 polievky a asi 6 hlavných jedál. Plné hrnce však boli len na začiatku. Po hodine už toho veľa nebolo, ani raz som nevidel jedlo dopĺňať či ohrievať. Veľa ľudí nabralo plné taniere a jedlá nedojedli. Dvaja sibírski husky tak mali každý deň hody a jedlo končilo v ich koterci na kope.

V Sojke na to išli opačne. Na raňajky boli síce švédske stoly, ale jedla bolo pomenej. Čo sa však zjedlo, to sa automacky doplnilo. Jedla bolo teda dosť a stále teplé. Nechýbal ani džús. Pomarančový i jablkový. Na večeru bol výber z toch jedál. Jedlo bolo chutné, ale pre mňa ho bolo žalostne málo. V Sojke sa skutočne jedlom neplytvá.

Wellness

V Nezábudke, tak ako pri ubytovaní, tak aj vo wellness vládol chaos. "Ten, ktorému ľudia neustále odčerpávajú energiu" tam bol sám a robil masáže, zábaly, obhospodaroval bazén i sauny. Rozdával kľúče aj plachty. Robil všetko a mal veru čo robiť. V parnej eukalypovej saune sa neparilo, keramické sedačky boli studené a pani, ktorá sa prišla do sauny liečiť, začala po 15 minútach kýchať. Vo fínskej suchej saune mrzli asi pri 40 stupňoch dvaja ľudia, lebo vraj vypadli nejaké ističe. Jediná sauna, ktorá fungovala, bola bylinková. "Ten, ktorému ľudia neustále odčerpávajú energiu" robil, čo mohol, ale veľa toho nezmohol. Kým sa fínska sauna rozohriala, odporúčaľ ľuďom ísť sa zohriať do bazéna. Mal 28 stupňov a údajne schopnosť nabíjať ľudí pozitívnou energiou. V ten večer sa pomýlil a na už konečne, ako tak rozohriate kamene vo fínskej saune, vylial vodu s eukalyptovou esenciou, čím rozplakal aj tých pár ľudí, ktorí to s ním ešte nevzdali. Neskôr mi povedali, že presne nevedia, či plakali od smiechu, zo zúfalstva, alebo jednoducho preto, že ich štípali oči. Nakoniec rezignovane mávol rukou a sľúbil, že na druhý deň prídu odborníci na wellness a všetko bude tak, ako má byť. Bolo... Veľká výhoda je welness priamo v budove, pokiaľ pre vás bude miesto a neubytujú vás inde.

V Sojke bol, naopak, bazén studený, ale sauny fungovali skoro dokonale. Bylinková mohla byť teplejšia, ale parná parila, fínska bola horúca, sprchy mali tri tlačidlá podľa požadovanej teploty a voda v ochladzovacom vedre bola studená tak, ako sa na dobré ochladzovacie vedro patrí. Ku každej saune boli pred dverami popisky o stupňoch a dĺžke pobytu. V saune boli povolené plavky alebo len v plachte. Problém bol, že plachtu pred vstupom do ochladzovacích spŕch nebolo kam zavesiť. Vešiaky boli len na protiľahlej stene, a tak ste museli prejsť k sprchám okolo vírivky nahí. Tak som chodil... Chlapi od hanby sklápali oči, ženy ich, naopak, púlili, deti plakali a tie staršie na mňa pokrikovali, že čert, čert....  :D Fakt netuším prečo... Tu je nevýhoda, že wellness je v samostatnej budove, takže nech ste ubytovaní kdekoľvek, vždy idete cez vonkajší svet...

Napriek tomu, že na Nezábudku som čítal takmer všetky reakcie negatívne a na Sojku pozitívne, pri celkovom porovnaní mi obe zariadenia vyšli približne rovnako. Dokonca si myslím, že ak by som mal ísť ešte raz, vyberiem si Nezábudku. Má dobrú polohu, veľa jedla, už aj opravený wellness a ako by povedal "Ten, ktorému ľudia neustále odčerpávajú energiu" má aj bazén s teplou vodou, ktorá dodáva  energiu. On ju mal stále na desine...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?