Psychológ...

Autor: Marian Letko | 11.7.2012 o 17:46 | Karma článku: 15,36 | Prečítané:  2309x

Vždy som chcel byť väzenský psychológ. Mal som predstavu, že by som väzňom mohol pomôcť. Výhoda by bola, že keby som nepomohol, nič by sa nestalo. Proste by bol vyhlásený za nepolepšiteľného a ostal by v base, alebo by ho obesili. Obyčajným psychológom som byť nechcel. Bál som sa, že by som viac ublížil, ako pomohol. Keď sa mi stane, že čítam alebo počúvam vyjadrenia mojich vyštudovaných kolegov, niekedy mám pocit, že by psychológov potrebovali aj oni. Minulý týždeň som zistil, že mám ešte šancu. Čítal som o výskume psychológov z kansaskej univerzity. Tí skúmali osobnostné charaktristiky ľudí na základe obuvi, ktorú nosia. A prišli na priam šokujúce odhalenia!!!

Tak napríklad:

 • drahé topánky nosia ľudia, ktorí chcú demonštrovať svoje bohatstvo,
 • naleštené a výrazné topánky patria silno extrovertným povahám,
 • vyčistené topánky, aj keď nie sú nové, patria svedomitým ľuďom,
 • liberálne zmýšľajúci ľudia nosia topánky lacné, ošumelé a „hipisácke“.

Ja som ešte tento výskum trošku doplnil a zistil som, že tenisky nosia prevažne mladí, športovo založení ľudia.

Ba čo viac, rozhodol som sa ísť ešte ďalej a začať svoj vlastný výskum. Je o osobnostných charakteristikách ľudí podľa toho, v akých auách sa vozia. Poslal som žiadosť o grant na môj projekt na viaceré univerzity. Zatiaľ mi neprišla ani jedna odpoveď, napriek tomu som výskum už rozbehol zo svojich vlastných peňazí a zistil som toto:

 • v starých škodovkách, ladách a žigulíkoch sa vozia prevažne starší, skromní ľudia, ktorí nemajú radi zmeny,
 • v sedanoch rodinne založení a manažéri,
 • v kombi tiež rodinne založení a navyše s túžbou po cestovaní a dobrodružstve,
 • v hyundaii Slavo Repka,
 • v lacnejších SUV,  opatrní majúci radi bezpečie,
 • v drahších SUV (Porsche, BMW,) muži majúci radi luxus a obdiv, ženy väčšinou blondíny, vymachtené a s veľkými silikónovými onými... perami, exhibicionistky i keď trošku neisté a strachujúce sa o svoju budúcnosť,
 • kabriolet - platí to isté ako pri drahších SUV + ľudia majúci radi voľnosť a slobodu.

Medzi používateľov drahších a väčších áut som chcel pôvodne zaradiť aj bývalých hokejistov, politikov, národovcov a ľahkých dementov, ale keďže Vinco L. musel svoj terénny mercedes nedávno vrátiť, musel som ľahkých dementov vyradiť, i keď politikov nechávam...

Vy, ženy, ktoré sa vozíte v drahších SUV a nepatríte ani medzi vymachtené blondíny, ani nevlastníte nič silikónové a na také auto ste si zarobili vlastnou hlavou a hlavne inou časťou hlavy, ako vyššie spomenuté blondíny, sa považujte za odchýlku od normy. Istú odchýlku mali kansaskí psychológovia, tak som si dovolil aj ja.

Ďalej mám v pláne urobiť psychologický výskum týkajúci sa nositeľov fusaklí a dámskej spodnej bielizne.

Tento aktuálny výskum o používateľoch áut som poslal viacerým svetovým vedeckým časopisom s tým, že mi za uverejnenie nemusia zaplatiť. Ani od nich som ešte nedostal odpoveď. Zatiaľ sa mi ho podarilo uverejniť len na http://blog.sme.sk/ a snažím sa ho pretlačiť aj do http://veda.sme.sk/. Ak sa mi to nepodarí, nevadí, história ukazuje, že veľa géniov zostalo nepochopených.

Som rád, že som sa vďaka psychológom z kansaskej univerzity nemusel vzdať svojho sna. Byť psychológom je úžasné. Dúfam, že vďaka nám a našim dôležitým poznatkom dokáže ľudstvo lepšie pochopiť samo seba a vďaka poznatkom o nositeľoch obuvi a majiteľoch áut dokážeme včas spoznať zlodejov vrahov a teroristov, a tým uchováme svetový mier aj pre ďalšie generácie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?