Dan Brown - Peklo (stopy vedú na Slovensko)

Autor: Marian Letko | 3.10.2013 o 18:47 | Karma článku: 11,42 | Prečítané:  1641x

Najnovšia kniha Dana Browna je presne taká istá ako všetky predchádzajúce. Hneď na začiatku kohosi zabijú a potom geniálny ikonograf a vedec Robert Langdon v celej knihe lúšti znaky, nápisy a symboly na sochách a maľbách. Popritom sa obratne vyhýba svojim prenasledovateľom a dokáže im ubziknúť i z toho nejnemožnejšieho miesta. On totiž pozná vo všetkých starovekých, gotických a renesančných stavbách všetky tajné skrýše a únikové chodby, viete? Tentoraz sa však vybral po zlej stope. Prebehol okolo jednej sochy. Síce ju zaregistroval, ale nepochopil jej skutočný význam. Keby poznal pomery v slovenskej politike, už by nemusel utekať. Prípad by bol vyriešený na 219 strane....

Svet slovenskej politiky je nedobré miesto na život. Lavica huláka na pravicu, pravica huláka na lavicu. Matovič s Hlinom hulákajú na všetko. Každý sa každému vyhráža trestným oznámením. Hajzli  sa posielajú navzájom do basy. Starý ujo sa kamaráti so zberateľom lykožrútov a ďalší menej starý ujo s dílerom drog.

Každý na každého niečo vie a nám ostatným je jasné, že všetko to je len fraška a nikdy nikto z nich do basy nepôjde. Stiahli by sa navzájom...

Mečiar vie niečo na Gašparoviča, Gašparovič na Fica, Fico na Dzurindu, Dzurinda na Pašku, Paška na Figeľa, Figeľ na Harabina, Harabin na Slotu. Tvária sa ako nepriatelia a pritom sú na jednej lodi. Držia sa navzájom za... Však vy viete za čo. Ja viem, vy viete, Robert Langdon nevie.

Vo Florencii sa nachádza múzeum Palazzo Vecchio. V tomto múzeu sa nachádza súsošie tvorené dvoma mytologickými postavami. Obe postavy sú úplne nahé a navzájom spolu zápasia. Langdon okolo tohto súsošia len prebehol, pričom mu vôbec nenapadlo, že toto súsošie mu ukazuje Smer.  Keby poznal pomery na Slovensku, určite by hneď pochopil, že to peklo, ktoré hľadá, nie je v Taliansku ani v Turecku, ale u nás.

Súsošie sa nazýva Herkules a Diomédes a úplne jednoznačne ukazuje na naše politické "špičky"...

had

toto foto

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Delta variant udrie asi už v polovici júla. Zasiahne nezaočkované regióny

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.

Slováci pôsobili, akoby boli na majstrovstvách omylom

Pokazili sme si dojem, tvrdí Šatka.

Dobré ráno

Dobré ráno: Delta je tu, môžu byť aj lockdowny

Ako sa bude vyvíjať pandémia.


Už ste čítali?