Hotel Pieris

Autor: Marian Letko | 9.11.2014 o 13:13 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1530x

Predĺžený víkend v Tatrách? Ako bolo? Skoro všetko na P...

Hotel Pieris prevádzkuje Grand hotel Permon, čo má svoje výhody, ale aj nevýhody.  Medzi nevýhody patrí cena za ubytovanie, medzi výhody kvalita. Je len na vás, či sa necháte zlákať. :-)

Poloha
Nachádza sa v osade Podbanské, čo je síce v národnom parku, pod štítom Kriváňa, na začiatku trasy Tichej a Kôprovej doliny, ale trošku odruky, keď potrebujete civilizáciu. Jednoducho musíte rátať s tým, že keď sa budete musieť niekam presunúť, budete potrebovať povoz. Do Liptovské Hrádku to máte 20 km, na Štrbské Pleso 17.

Vybavenie
Špičkové. Kto si pamätá skoro rozpadnutý a ošarpaný hotel Kriváň, tak bude veľmi príjemne prekvapený, čo z neho vzniklo. Pieris je moderný, štýlový trojhviezdičkový hotel, čerstvo po rekonštrukcii, otvorený len v auguste tohto roku. Zrekonštruované je tam úplne všetko od recepcie cez lobby bar, jedáleň až po izby, sprchy a toalety.

Izba bola fakticky rozdelená na dve časti. Časť oddychovú s gaučom a televízorom a časť spiacu s posteľou a čuduj sa svete... opäť s televízorom. Okrem toho každá časť mala dva stolíky. V spiacej časti vedľa postele pod lampičkami. V oddychovej pred televízorom a na druhom stolíku vedľa steny bola rýchlovarná kanvica. Vedľa nej šálky, balené čaje a kávy.

Matrace vysoké, tvrdé tak akurát, postele nové, nevŕzgajúce. Nevŕzgajú ani pri najprudších pohyboch. Tým chcem povedať, že keď sa v noci náhodou strhnete zo sna alebo sa potrebujete čo najrýchlejšie z postele postaviť a presunúť na WC, posteľ a ani váš partner to ani len nespozoruje.

O toaletách a sprchách sa ani nemusím dlho rozpisovať. Také niečo nemám ani doma. Moderné, čisté, veľké, priestranné, účelné. 

Najväčší nedostatok a súčasne najmrzutejšia vec na izbe je internet. Respektíve jeho faktická neprítomnosť. Sem-tam sa chytí, sem-tam sa dokážete pripojiť, keď však potrebujete pracovať alebo poslať nejaký väčší súbor, musíte mať svätú trpezlivosť alebo zbehnúť dolu na recepciu. Nepochopiteľné pre mňa zostáva, že pri rekonštrukcii sa nemyslelo na rozvody internetových káblov, príp. na silnejší Wi-Fi signál.  

Strava
O raňajkách je zbytočné baviť sa. Bolo na nich všetko, čo má byť. Teda vajíčka na všetky možné spôsoby, párky, klobásky, salámy, syry, cereálie. Nejaké džúsy, čaje, káva. Pre mňa boli prekvapivé večere. Názvy jedál boli cudzokrajné, nezrozumiteľné, človek by až neveril, že jedlo s takým názvom sa dá jesť. :-)  Najviac ma však prekvapilo, že napriek švédskym stolom jedlo naberal kuchár. S tým som sa nikdy nikde nestretol a dúfam, že sa už ani nestretnem. Prebiehalo to asi takto:
"Čo si prajete?"
"To kura po neviem ako."
Kuchár šupol na tanier dva malinké plátky kuraťa.
"Čo k tomu?"
"Opekané zemiaky."
Kuchár pridal k dvom malinkým plátkom kuraťa 6 malinkých kúskov opekaných zemiačikov.
"Dobrú chuť!" povedal kuchár.
"Ďakujeme" odpovedali sme a s prázdnym tanierom a ešte prázdnejším pohľadom sme sa presunuli k stolu. Samozrejme, otočiť sme sa mohli aj niekoľkokrát, ale nechceli sme pútať zbytočnú pozornosť naším apetítom.
Vydržal som to dva dni. Tretí večer som sa rozhodol, že sa druhýkrát otočím, a to jedlo mi buď naloží dobrovoľne, alebo ho zabijem príborovým nožíkom a konečne sa poriadne najem. Dnes večer bude nakladať ďalším hosťom... 
Dumali sme nad zmyslom toho "nakladača" a napadli nám na dve možnosti. Buď nechceli plytvať jedlom a chceli šetriť, alebo sa chceli tváriť svetovo, pohostinne a oveľa viac "hviezdičkovo", ako v skutočnosti sú. Ani jedno z toho im nevyšlo. Cítil som sa veľmi nepríjemne. Skutočne nepotrebujem, aby ma niekto obsluhoval a obskakoval aj pri švédskych stoloch, jednak sa viem obslúžiť aj sám a jednak nepotrebujem, aby niekto videl, koľko toho zožeriem zjem. 

Wellness
Táto časť by mohla byť krátka. Pieris totiž wellness nemá. Avšak nebude. Keďže Pieris patrí pod hotel Permon, táto časť bude dlhšia. Permon má totiž najväčší wellness komplex na Slovensku. V saunovom svete majú 30 atrakcií na ploche 1430 m2. Nájdete tam levanduľovú, bylinkovú, eukalyptovú, rímsku parnú, fínsku saunu, pastiersku izbu, divokú rieku, mätovú inhaláciu, pstruhový kúpeľ, líščiu noru, perličkové kúpele a ešte pár ďalších. Ohromný bol veľký ochladzovací vonkajší bazén a ešte ohromnejší pstruhový kúpeľ v podobe väčšieho jazierka.  
Keď budete mať pocit, že ste už všetko vypotili, máte možnosť oddýchnuť si v tepidáriu, v soľnej jaskyni alebo si vychutnať slnečný kúpeľ. Môžete si sadnúť k stolom, na ktorých nájdete misku s jablkami, môžete si nabrať vody a dochutiť ju vždy pripravenými mesiačikmi citróna. Nájdete tam aj kávový automat, ktorý buď nakŕmite euráčmi a vezmete si kávu, alebo len k nemu priložíte náramok, ktorý dostanete pri vstupe, a v ktorom sú zapísané detaily vášho pobytu vo wellnesse a peniaze za kávu sa vám doň zapíšu a zaplatíte pri odchode.
Majú tam aj veľký plavecký bazén, v ktorom sa dá ráno od 7. do 10. pohodlne  zaplávať. V celom tom veľkom wellness svete sa dá veľmi dobre oddýchnuť a skutočne nie je problém stráviť v ňom aj 5 hodín. Nie je to také typické saunovanie, je to jednoducho relax.        

Hotel Pieris, hotel Permon, osada Podbanské, Popradské Pleso a skupina Ploštín Punk znamenali parádny pobyt v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier. Pieris sa dá jednoducho len odporúčať.

Súvisiace články:
http://marianletko.blog.sme.sk/c/349674/Hotel-Sorea-TriganBanik.html
http://marianletko.blog.sme.sk/c/304384/Kempinski-Crocus-Siesta.html
http://marianletko.blog.sme.sk/c/292820/Nezabudka-a-Sojka.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Prvý výstrel Anny Záborskej

Nebudú spokojní, kým ukončenie tehotenstva nebude na úrovni s vraždou.


Už ste čítali?