Maroško to má rád zozadu

Autor: Marian Letko | 30.11.2014 o 12:43 | (upravené 30.11.2014 o 12:58) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  515x

Odzadu to má rád aj Ondro aj Anet, aj Mony. Podľa posledného pozorovania uskutočneného včera, všetci títo menovaní nie sú rozhodne sami.

V obchode to už raz tak funguje. Obchodník potrebuje predať úplne všetko, čo má v predajni, vari okrem predavačky či predavača. Obchodník, ktorý by sa nesnažil predať všetko, čo má v predajni, by totiž nebol obchodník, ale debil. Preto na zákazníkov skúša rôzne finty. Jedna z najznámejších je tá, že starší tovar, ktorý je tesne pred ukončením záručnej lehoty, je vystavený vpredu a ten novší, čerstvejší vzadu.

Maroško, Ondro, Anet i Mony to, samozrejme, vedia, a preto tovar z regálov zásadne vyberajú zozadu. Maroško dokonca vyberá zozadu i tovar, ktorý má životnosť skoro neobmedzenú, ako napríklad koňak, víno, prací prášok alebo kefa do hajzlovej misy. 

Včera bol nakupovať, a keďže bol nakupovať so svojou manželkou, bol automaticky odsúdený na tlačenie nákupného košíka, a tak mal čas pozorovať. Všimol si, že ľudí, ktorí si berú tovar radšej zozadu, je oveľa viac, než si doteraz myslel. Teraz rozmýšľa, či by nemal rezignovať na svoj spôsob nakupovania a naozaj začať kontrolovať dátumy spotreby. Pri tom všetkom premŕvaní a prehadzovaní tovaru je celkom dobre možné, že tie čerstvé sa objavia vpredu a tie staršie, ktorým sa práve chcel vyhnúť, môžu byť vzadu.

Rozhodol sa. Pri najbližšom nákupe bude brať všetko skraja regála. Veď aj spredu to môže byť fajn, čerstvé a chutné. Možno...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?