Načo ihrisko, im stačí tribúna

Autor: Marian Letko | 15.4.2015 o 17:09 | (upravené 14.9.2015 o 21:12) Karma článku: 4,57 | Prečítané:  214x

Predstavte si, že máte auto, ale nemôžete sa v ňom voziť, lebo nemá kolesá. Obec Látky má tribúnu, nemá však ihrisko. Lepšie povedané má, ale pred začiatkom sezóny im naň nejaký dobráčisko dotiahol kus železnej konštrukcie.

Zo začiatku sa zdalo, že by to mohol byť nejaký sklamaný fanúšik, ako sa však neskôr ukázalo, bol to majiteľ kusa ihriska, ktorý má na obec ťažké srdce kvôli iným nevyrovnaným pozemkom, a tak si svoju frustráciu vybíja na úbohom ihrisku.

"Nie je to ani prvé ani posledné futbalové ihrisko, ktoré bude na Slovensku rozorané," povedal majiteľ kusa ihriska i kusa železnej konštrukcie na ňom. Z toho vyhlásenia je jasné, že mu len pramálo záleží na fyzickej zdatnosti obyvateľov obce, či dedinský klub postúpi z piatej do štvrtej ligy, a že mu absolútne nezáleží na tom, čo si o ňom pomyslí náš najvyšší futbalový guru, budovateľ a staviteľ futbalových ihrísk a štadiónov.

Zdalo by sa, že z celej situácie môže byť pomerne veľký "prúser" keďže peniaze určené na úpravu boli poskytnuté z eurofondov. Euroúradníci toho veľa nenarobia, a tak majú dostatok času na sledovanie čerpania a využívania poskytnutých financií. To im ide, v tomto sú dobrí.

Tento príbeh sa skončil šťastne. Obec Látky žiadne peniaze Bruselu vracať nemusí. Peniaze boli poskytnuté len na rekonštrukciu tribúny, s ihriskom to nemalo nič spoločné. A tak majú Látky krásnu novú tribúnu. Obyvatelia tam môžu každú druhú nedeľu zo zvyku po omši a krčme zájsť sadnúť si na vynovené sedadlá a povzbudzovať kukuricu v raste. Prípadne si aj môžu tipnúť, ktorá skôr vyrastie a do akej výšky. Otázka je, či ich to bude vôbec baviť. Budú tam totiž chýbať rozhodcovia. A nadávať rozhodcovi je predsa jeden z najdôležitejších faktorov, prečo sa chodí na futbalové zápasy. Býva to poväčšine lepšia zábava ako samotný futbal.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?