Hotel Družba v Jasnej

Autor: Marian Letko | 2.6.2015 o 17:45 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  731x

Hľadáte ubytovanie v Nízkych Tatrách a uvažujete aj nad hotelom Družba? Uvažujte. K rozhodnutiu vám možno pomôže i tento blog.

 

Poloha
Vhodná. V zime i v lete. Nič nie je lepšie, ako vyliezť z izby, vziať lyže z lyžiarne, pred hotelom si ich zapnúť a spustiť sa priamo od hotela k stanici lanovky a po lyžovačke zastaviť rovno na hotelovej terase. Cez leto je to veľmi podobne. Jednoducho vyjdete z hotela a ste rovno v prírode. K stanici lanovky vám to bude peši trvať o málinko dlhšie ako na lyžiach, ale tých päť minút je zanedbateľný čas.

Vybavenie izieb
Vešiak, skriňa, posteľ, stolík a chladnička. Nedá sa povedať, že by vybavenie izieb bolo nejaké nové, bolo v nej však všetko, čo potrebujete. Jediná a dosť podstatná záležitosť, ktorá nám prekážala, bola úzka a pomerne krátka posteľ. V porovnaní s našou domácou je síce každá hotelová posteľ úzka a krátka, ale táto sa nám zdala extrémne. Veľmi sme sa nevyspali. Naša izba síce pôsobila trošku malo a stiesnene, ale v hoteli je viac typov izieb, my sme mali zarezervovanú tú najmenšiu, takže sme približne vedeli, čo nás tam čaká. Kúpeľňa a toaleta boli v jednej miestnosti a veľkostne boli tak akurát. Vyzerali pekne, novo a čisto. Potešil sprchový kút. 
Hoci ľudia v referenciách písali, že internet by na izbe nemal byť, bol. Pravdepodobne to bolo spôsobené tým, že sme bývali na prvom poschodí a v podstate hneď vedľa recepcie. 

Strava 
Mali sme polpenziu. Pred odchodom na raňajky som poznamenal, že by bolo fajn, keby hotel prekvapil a ponúkol na raňajky niečo iné než len bežný štandard. A hotel príjemne prekvapil. Okrem toho už spomínaného štandardu, ktorý obsahuje párky, klobásky, niečo vajíčkové tu bolo niekoľko druhov nátierok, boli tu rybičky, veľa ovocia a zeleniny a čo potešilo mňa osobne, boli tu olivy. Zelené i čierne. Boli tu feferónky. Piekli sa palacinky s niekoľkými druhmi lekváru. Raňajky boli skutočne bohaté, a hoci všetky boli v podstate rovnaké len s miernymi obmenami, skutočne sa nimi dalo zasýtiť bez toho, aby ste mali pocit, že jete neustále to isté.
S večerami som mal trošku problémy. Jem rád a jem veľa, hoci to na mne nie je veľmi vidno. Večere boli servírované a úprimne sa priznám, že som z nich bol hladný. Pozitívne je to, že to boli večere, a keďže na večer by sa človek nemal prepchávať, hotel teda pravdepodobne myslel na moje zdravie. A robil to dobre.

Wellness
Bazén bol skutočne výstavný. Pri našom pobyte bolo všeobecne v hoteli málo ľudí, takže sa mi stávalo, že v bazéne sme boli dvaja, maximálne piati. Plávať sa dalo úplne skvele, nemusel som brať ohľad na ľudí, keďže tam v podstate ani neboli. Voda bola príjemne teplá, ale nie veľmi. Tak akurát. Sauny boli dve parné, bylinkové, jedna soľná, jedna ruská a jedna fínska. V piatok ruská ani fínska nefungovali, v sobotu už fungovala ruská a ale fínska stále nie. Ruská mi však pripadala presne taká ako normálna fínska, ktorú poznám bežne. Aký je rozdiel medzi tými dvoma v hoteli Družba neviem. Trošku nepríjemné je, že keď sa chcete dostať zo sáun do oddychovej miestnosti, musíte prejsť okolo celého bazéna. Nie je to zásadná chyba, slabšie povahy by to mohlo odradiť. Malo by sa to však v blízkej budúcnosti zmeniť, okolo hotela prebiehajú stavebné práce, ktoré by mali zmeniť tvár celého hotelového wellness.

Zaujímavosť
Keď sme si chceli rezervovať ubytovanie, napísali sme, že by sme, ak sa dá, poprosili izbu s balkónom. Samozrejme, dalo sa. Za príplatok 5 eur/osoba/noc. Majú to uvedené aj na stránke. Takže kto chce izbu s balkónom alebo hoci len s výhľadom, musí si priplatiť. Do hotela si môžete vziať i svoje domáce zvieratko za 30 € za noc bez stravy. Takže za domáce zvieratko zaplatíte viac než za seba a ešte sa budete musieť postarať o jeho žrádlo. Na stránke píšu len o psovi a mačke. Ktovie, koľko by si účtovali povedzme za papagája alebo zlatú rybičku.

Záver
Myslím si, že hotelom Družba nič nepokazíte. Dá sa tam najesť i napiť, dá sa v ňom zrelaxovať. Dá sa v ňom aj vyspať, ak vám nevadia krátke a úzke postele a ak neprší. Dá sa tam vyspať dokonca aj vtedy, ak prší, ale podmienkou je izba, nad ktorou nie je pokazený odkvap, z ktorého kvapká voda priamo na plechovú strechu vedľa vašej izby s intenzitou zvuku podobnou rockovému koncertu.

Stalo sa mi
O mojom nečakanom zážitku vo wellness si môžete prečítať v tomto článku. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?